Гармонійні поєднання різних стилів інтер'єру в приміщеннях будинку
Оформити інтер'єр квартири-студії або однокімнатної квартири в єдиному стилі - завдання нескладне. Але як краще вчинити, якщо ви проживаєте в двох - або трикімнатному житлі, або у власному домі?
Декорувати всю квартиру або будинок строго в одному стилі - варіант, який підходить хіба що відданим шанувальникам цього стилю, тоді як в більшості випадків власникам квартир хочеться більшого розмаїття в обробці приміщень свого житла. Проте, в такій ситуації дуже важливо дотримуватися певних правил, щоб різні стилі інтер'єру, вибрані для різних приміщень, гармонійно поєднувалися між собою, складаючи цілісний естетичний образ вашого будинку.
"Одноманітний інтер'єр - це досить нудно. Куди цікавіше жити в квартирі, де панує гармонійне розмаїття. І хоча ми в "Перемозі дизайну" проти еклектики і традиційно виступаємо за чистий стиль в інтер'єрі, тим не менш ми визнаємо: деякі стилі можна і навіть потрібно поєднувати в одному інтер'єрі. Пропонуємо вам кілька безпрограшних поєднань, які допоможуть різним стилям "ужитися" в одній квартирі. Але для початку кілька порад: Якщо ви вирішили об'єднати декілька стилів в інтер'єрі, важливо пам'ятати, що один стиль обов'язково повинен переважати над іншим. Основний стиль виражається в обробці, плануванні, загальному колірному рішенні, здебільшого меблів. Вторинний стиль - це тільки доповнення до стильової домінанти, яке виражене лише елементами. Не варто поєднувати більше двох стилів в одному інтер'єрі, інакше великий ризик отримати результат, наближений до еклектики і ф'южн. Це непрості стилі, які під силу "приборкати" лише професіоналові у сфері дизайну. Не рекомендується також витримувати кімнати в різних стилях, так як інтер'єр вашої квартири обов'язково повинен являти собою єдину концепцію.
❶Скандинавский стиль - поєднується з: мінімалізм, прованс, еко, лофт, етно, 50-60-ті Скандинавський стиль підкреслено нейтральний. Він відкритий для експериментів і вітає натяки на інші стилі та напрямки - особливо, меблів і декорі. Спокійний нордичний характер скандинавського житла наближений до мінімалізму. Саме тому сюди відмінно впишеться минималистичная і невисока сучасні меблі, кухонний гарнітур з гладкими фасадами. Так як скандинавський стиль, що зародився в Європі, йому близькі інші європейські стилі. Наприклад, прованс, який може бути виражений у зістареної меблів. Таке поєднання прекрасно підійде тим, хто хоче створити романтичний інтер'єр, позбавлений пафосу. Така характерна риса, як використання природних матеріалів і широке використання дерева, наближає скандинавський стиль до екз. А етно-стиль найчастіше виражений в орнаментах на текстилі, плитки і декоративних елементах. Скандинавський дизайн зароджувався в 50-60-ті роки, тому тут добре відчутна ретро-стилістика - геометричні орнаменти на шпалерах, експерименти з кольором і футуристичними формами.
❷Минимализм - сочетается с: поп-арт, китч, классика, 50-60-е Если за основу вашего интерьера взят строгий минимализм, то разбавить его можно практически чем угодно, но все же лучшим выбором станут поп-арт, китч, ретро и классика. Китч и минимализм не противоречат друг другу, в первую очередь потому, что первый подразумевает яркие детали и акценты, а второй не отрицает их. Это два современных стиля, которые будут взаимодополнять друг друга, "сглаживать" все острые черты. Расцвет минимализма пришелся на 1960-е годы, поэтому ретро-стиль вполне допустим здесь в качестве мебели и декора. Близький до ретро яскравий і сміливий поп-арт у вигляді декору і незвичайної обробки привнесе в мінімалізм колориту. Класичні елементи додадуть м'якості та помпезності і наблизять інтер'єр до неоклассике - сучасної інтерпретації класичного інтер'єру.
❸Лофт - сочетается с: скандинавский, 50-60е Лофт - это современный стиль интерьера, который среди прочих стоит особняком. Его характеризует сочетание старого с новым, и поэтому ему близок скандинавский стиль. Нордические черты в лофте могут присутствовать в декоре, текстиле, лаконичной цветовой гамме. Лофт-квартира подразумевает минимум затрат, так как практически не требует отделки. Не нужно "заморачиваться" и с мебелью: в ход идет все, что попадется под руку - старое и новое, дорогое и дешевое. Лофт вітає союз ультрасучасного з вінтажним, тому сюди відмінно впишеться ретро-меблі і сантехніка в стилі 50-60-х років. Особливо гармонійно буде виглядати ретро-техніка у сучасній кухні - наприклад, культовий ретро-холодильник SMEG.
❹Ар-деко - сочетается с: хай-тек, классика, этно, лофт Ар-деко и хай-тек объединяют не только футуристичные формы, но и глянцевый блеск, зеркальные и хромированные поверхности. Если ар-деко кажется вам слишком изысканным и помпезным, современный и передовой хай-тек добавит ему функциональности и прагматизма. Еще одно удачное сочетание - ар-деко и лофт. Ар-деко возник в 1920-е годы во время промышленного бума, когда популярность завоевывали конструктивизм и авангард. И хотя индустриальные черты в интерьере стали модными намного позже, лофт во многом черпал вдохновение из ар-деко. Добре поєднується ар-деко спорідненою з класикою, але перший стиль від другого відрізняють більш правильні форми, сувора геометрія. Близький ар-деко етнічний стиль - це обумовлено модою на подорожі в ту епоху, які посприяли східним, зокрема, єгипетськими мотивами в інтер'єрах ар-деко".